År Stykke Forfatter
 

 

 
2018 Party Kim Fupz Aakeson
2018 Ronja Røverdatter Astrid Lindgren
2018 Cafe` Ludvig Sussi Pindholt
2018 Frøprinsessen der ville være dreng Benthe Andersen
2017 Jul hos familien Juhl Per Møller
2017 Party Kim Fupz Aakeson
2017 Martin Luther - død eller levende Sten Kaalø
2017 Jeppe på Bjerget Ludvig Holberg
2017 Folk og Røvere i Kardemommeby Thorbjørn Egner
2017 Den afdøde Rene de Obaldia
2017 Skærmydsler Gustav Wied
2017 Putte Stumpehale Benthe Andersen
2016 Skovens dyr hjælper julemanden Kathrine Asmussen
2016 Lykkelig Sussi Pinholdt
2016 Først bliver man jo født Line Knutzon
2016 Det lykkelige skibbrud Ludvig Holberg
2016 Pippi Langstrømpe Astrid Lindgren
2016 Kløften Benthe Andersen
2016 Himmelens Ildkugler Benthe Andersen
2015 Maskerade Ludvig Holberg
2015 The Wiz William F. Brown & Charlie Smalls
2015 Himlens ildkugler Benthe Andersen
2014 Juletræstyven Mogens Holm
2014 Splinten i hjertet Line Knutzon
2014 Pernilles kort frøkenstand Ludvig Holberg
2014 Askepot - den sande historie Michael Hansen & Pia Christensen
2013 De tre hanrejer Commedia dell’arte
2013 Den stundesløse Ludvig Holberg
2013 Sommer i Tyrol Ralph Benatzky & Robert Gilbert
2012 De tre hanrejer Commedia dell’arte
2012 Den forvandlede brudgom Ludvig Holberg
2012 ABRACADABRA Ludvig Holberg
2012 Peter Pan James Barrie
2012 Et vildnis af wellness Søren Zacho Ruby
2011 De evige højder Kaj Nissen
2011 Jul i Nød Jørn Petersen & Jens Rasmussen
2011 Ronja røvedatter Sebastian
2011 Jeppe på bjerget Holberg
2010 Jul i Nød Jørn Petersen & Jens Rasmussen
2010 De evige højder Kaj Nissen
2010 Henrik og Pernille Holberg
2010 Aladdin Alan Menken (Walt Disney)
2010 Dr. Hansen`s Plastikklinik Margit Jensen
2009 Oliver Charles Dickens
2009 Den Mærkelige Cafe Kristen Bjørnkjær
2009 Overlevelsesturen Sofia Nordin
2008 Caberet Bob Foss
2008 Den Gerrige Molieres
2008 Jeppe på Bjerget Holberg
2008 Hvordan vi slipper af med de andre Anders Rønnov Klarlund
2007 Nattergalen H. C. Andersen
2007 Gengangerne Henrik Ibsen
2006 My Fair Lady George Bernard Shaw
2006 Den Lille Prins Antoine de Saint – Exupery
2006 Sølvbrunch Sven Holm
2005 Pippi Langstrømpe Sebastian
2005 Kærestebreve A. Gurney
2005 Svinedrengen H. C. Andersen
2005 H. C. Andersen (stykker) H. C. Andersen
2004 De Tre Musketerer Alexandre Dumas
2004 Jeppe på Bjerget Holberg
2004 Skærmydsler Gustav Wied
2004 Kardinalernes Middag Julio Dantas
2004 Hvem er bange for Virginia Wolf Edward Albee
2003 Ronja Røverdatter Sebastian
2003 Jul med Drillenisserne Hans Erik Hansen
2003 Jul hos Snedronningen Hans Erik Hansen
2003 Leonora (tre scener for en heltinde) Sven Holm
2002 Trold kan Tæmmes William Shakespeare
2002 Så længe mit Hjerte slår Erik Thygesen
2002 Løkken & Snak (40 års Jubilæum)  
2002 Panik i Familien P. og S. Thorsboe
2001 Peter Pan  
2001 En aften med Kaj Munk  
2001 I Rum Sø Slawomir Mrozek
2001 Grottedyr Henning Nielsen
2001 Marcolfa Dario Fo
2000 Sommer i Tyrol Erik Balling
2000 Helgenkilden John M. Synges
2000 Den Grønne Elevator Arvid Muller og Aage Stentoft
1999 Billeder i Sort/Hvidt Harold Pinter
1999 Den afdøde Rene de Obaldia
1999 Aktiviteter Pernille Nedergaard
1999 Moderkærlighed August Strindberg
1999 Kvindefacetter (fire en - aktere)  
1999 Jeg Tæller Timerne Stig Dalager
1998 Historien om det Forsvundne Barn Jacob Clausen
1998 Et Juleeventyr Charles Dickens
1998 De Kom til en By J.B. Priestley
1998 Svend, Knud og Valdemar Peter Fristrup
1998 Skatteøen Stevenson/Sebastian
1998 Et Dukkehjem Henrik Ibsen
1998 I Morgen er det Vores Dag Jacob Clausen
1997 Et Juleeventyr Charles Dickens
1997 Foran Spejlet Ole Vinding
1997 Bænken Hans Jørgen Olling
1997 Show Boat Oscar Hammerstein/ Jerome Kern
1997 Flugten 43 Finn Abrahamowitz
1997 Frode og De Andre Rødder Ole Lund Kirkegaard
1996 Den Skaldede Sangerinde Ionesco
1996 Styrmand Karlsens Flammer Aksel Frische og Flemming Lynge
1996 En Sælges Død Arthur Miller
1995 Det æ Ha`sle Hans Jørgen Olling
1995 Genforeningsspillet Jacob Clausen
1995 Frankenstein Thomas Malling
1995 Gak i Låget Poul Larsen
1995 Oprørets Skarpe Lud Jacob Clausen
1994 Den Hellige Ånd Gustav Wied
1994 Da Baby Skulle på Hotel Gustav Wied
1994 Den Røde Pimpernel Baronesse d`Orczy
1994 Kalkmaleri Ingmar Bergmannl
1994 Mordskab Jack Poppelwell
1993 Hukommelse og Fantasi  
1993 Komedie i Grænselandet Sten Kaalø
1993 Ægteskab på Vid Gab Dario Fo
1993 Klovneland Overgi`r sig Aldrig Leo Bech
1993 Lyrikfestival  
1992 Liv og Glade Dage Jacob Clausen
1992 Stambusz Ole Henrik Laub
1992 Det Regnede den Torsdag Hans Jørgen Olling
1991 Sommerspil Niels Schou
1991 Eroter i Luften Hans Jørgen Olling
1991 Fløjten og Guldfuglen Grete Thorulf
1990 Udviklinger Klaus Rifbjerg
1990 Det Forsømte Forår Hans Scherfig
1990 Dæmonerne Lars Noren
1990 Bænken Hans Jørgen Olling
1989 Gøngehøvdingen Carit Etlar
1989 Sig Mig Lille Karen Hans Jørgen Olling
1988 Myterne Ulla Ryum
1988 Stavnsbåndsspillet  
1988 Arnold og De Syv Discodronninger Merete Munk
1988 Agigatoren Jacob Clausen
1987 Kirsebærsøstrene Michael Green
1987 Runddans Hans Jørgen Olling
1987 Carlos Bodega (cabaret)  
1987 Ebberød Bank Axel Friche
1986 Jeg Elsker Dig Bo Schiøler
1986 Gøgereden Ken Kesey
1985 Smid ikke Liget ud, før Damen er Klædt af Dario Fo
1985 Spillet om Ada Erik Mikkelsen
1984 Amatørerne Jacob Clausen
1983 Lavt til Loftet  
1983 En plads i Solen  
1983 Feriebilleder  
1982 Mio min Mio Astrid Lindgren
1982 Viceværten Harold Pinter
1981 Til kamp mod Dødbideriet N.F.S. Grundtvig
1981 I Byernes Jungle Bertolt Brecht
1979 Orla Frøsnapper Ole Lund Kirkegaard
1979 Uendeligt er Vort Eventyr Werner Appenstrøm
1977 Kathrine Blums Tabte Ære Heinrich Bøll
1976 Køkkenelevatoren Harold Pinter
1975 Hertug Hans Revy  
1974 Mester Polls Provisoriske Paradis Kaj Nissen
1972 Karo Slawomir Mrozek
1971 Ska Vi så få ryddet op  
1971 Improvisationer Erik Mikkelsen
1970 I morgen skal Jeg videre Ernst Bruun Olsen
1970 Det Ann Jellicos
1969 Jean de France Ludvig Holberg
1969 Prøv de selv og Nyd det Leif Petersen
1968 Plouff det lille spøgelse  
1968 Et tomt rum  
1967 Ned med Kulturen Erik Knudsen
1967 Sandkassen  
1965 Snak Ungdomsgruppen
1965 Kværnen Leif Rasmussen
1965 De Tre Klaphatte  
1964 Grottedyr Henning Nielsen
1964 Javel Hr. Direktør Finn Methling
1964 En maler kommer ikke alene Dario Fo
1963 Biedermann og Brandstifterne Max Friser
1963 Fru Carrars Gevær Bertolt Brecht
1962 Løkken Werner Appelstrøm